Wyszukaj Szkolenie

standardy malopolskie logo

Dzieciństwo to nie wyścigi! Jak szkolna presja wpływa na zdrowie psychiczne dzieci, młodzieży i nauczycieli, Warszawa, 21.09.2019

Baner konferencja2

Celem konferencji „Dzieciństwo to nie wyścigi” jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem ogromnej presji, jakiej poddawane są w szkole dzieci, presji, z którą wiele z nich sobie nie radzi. W niechlubnych statystykach samobójstw i podejmowanych prób samobójczych dzieci i nastolatków Polska plasuje się na najwyższych miejscach, ale wciąż nie ma koniecznej reakcji.

Problemy można rozwiązywać tylko wtedy, gdy się je dostrzega. Jednak tych będących następstwem edukacyjnej presji jako społeczeństwo dostrzec nie chcemy. Wiele szkół przypomina dziś najgorszy rodzaj korporacji, w których liczą się tylko wyniki. Filozofia obecnego systemu edukacji wpycha szkoły w ciągły wyścig o lepsze miejsce w rankingu. Podobnie myśli wielu rodziców.

Co zrobić, by szkolna presja nie niszczyła dzieciom zdrowia? Jak wpływa na nie stres będący efektem permanentnych kontroli i ciągłego porównywania? Jak radzą sobie z presją i oczekiwaniami dorosłych w szkole i w domu? Co zrobić, byśmy nie traktowali dzieci jak koni wyścigowych? Co zrobić, byśmy nie sprowadzali ich do roli narzędzi, dzięki którym my dorośli możemy zaspokajać nasze aspiracje i potrzeby?

Polski system edukacji wymaga głębokiej reformy. Dyskutując o zmianach, powinniśmy rzetelnie przeprowadzić rachunek zysków i strat i zastanowić się, co zrobić, by cena szkolnego sukcesu, do płacenia której zmuszamy dzieci, nie była zbyt wysoka, by pójście do szkoły nie oznaczało końca dzieciństwa.

Postulat zrównoważonego rozwoju można dziś odnieść również do szkoły. Powinna ona być jednym z elementów życia, ale ważne jest też, by zostawiała dzieciom i młodym ludziom przestrzeń do indywidualnego rozwoju. Dzieci i adolescenci powinni mieć prawo do robienia tego, co ich interesuje, do czasu wolnego, do odpoczynku, muszą mieć czas na życie rodzinne i na spotkania z przyjaciółmi.

Nie mniej ważne są problemy nauczycieli. Oni również za funkcjonowanie w obecnym modelu szkoły płacą zdrowiem. Możemy to zmienić, ale żeby to zrobić, najpierw musimy chcieć dostrzec problem. Dopiero wtedy można szukać rozwiązań.

Miejsce konferencji

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
ul. Kawęczyńska 36 03-772 Warszawa

konferencja2

ZAPISY I SZCZEGÓŁY

Cena za udział w konferencji:

• Opłata regularna: 370 zł.

Rejstracja na konferencję przebiega w dwóch krokach:

• wypełnienie formularza udziału (zapisy indywidualne lub grupowe)
  • dokonanie przelewu na poniższe dane:

Nazwa: Instytut Nauki Lektikon
adres: Juliusza Słowackiego 15, 32-640 Zator
Nr konta: 83 1140 2004 0000 3202 7878 5016
Tytuł przelewu: zaliczka na konferencję "Dzieciństwo to nie wyścigi"

Poinformujemy Państwa zarówno o dokonanej rejestracji (automatyczna wiadomość), jak i o odnotowanej płatności. Wraz z zaksięgowaniem pieniędzy na koncie wpisujemy Państwa na listę uczestników konferencji.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem szkoleń otwartych i klauzulą RODO

Data 21-09-2019 10:00
Data Zakończenia 21-09-2019 18:00
Rozpoczęcie rejestracji 14-05-2019 00:00
Wolne miejsca 158
Zakończenie rejestracji 17-09-2019 00:00
Cena/osobę 1. Opłata promocyjna: 290 zł. - obowiązuje do 15 czerwca 2. Opłata promocyjna dla grup (powyżej 4 osób z jednej szkoły - na jedną fakturę) i dla nauczycieli z BSS - 270 zł. (obowiązuje do 15 czerwca) 3. Opłata regularna: 370 zł.
Dodatkowe informacje Prosimy dokonywać wpłat na poniższe dane: Nazwa: Instytut Nauki Lektikon adres: Juliusza Słowackiego 15, 32-640 Zator Nr konta: 83 1140 2004 0000 3202 7878 5016
Lokalizacja Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
Załącznik RODO.pdf
Regulamin szkole otwartych 1.01.2019.pdf
Jest nam niezmiernie miło poinformować Was, że Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli Instytut Nauki Lektikon uzyskała akredytację Małopolskiego Kuratora Oświaty, po spełnieniu wszystkich wymagań określonych w prawie oświatowym. Tym samym zamknęliśmy drogę otwartą w 2017 roku, kiedy zawnioskowaliśmy o ewaluację zewnętrzną naszej placówki i w kwietniu 2017 roku spełniliśmy wymagania Państwa na poziomie wysokim. Akredytacja została przyznana na okres 5 lat (sprawdź - wykaz akredytowanych placówek na stronie MKO). Serdecznie zapraszamy do dalszej współpracy i skorzystania z oferty naszej placówki. Szczegóły tutaj (link)!