Wyszukaj Szkolenie

standardy malopolskie logo

Dzieciństwo to nie wyścigi! Jak szkolna presja wpływa na zdrowie psychiczne dzieci, młodzieży i nauczycieli, Warszawa, 21.09.2019

Baner konferencja2

Celem konferencji „Dzieciństwo to nie wyścigi” jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem ogromnej presji, jakiej poddawane są w szkole dzieci, presji, z którą wiele z nich sobie nie radzi. W niechlubnych statystykach samobójstw i podejmowanych prób samobójczych dzieci i nastolatków Polska plasuje się na najwyższych miejscach, ale wciąż nie ma koniecznej reakcji.

Problemy można rozwiązywać tylko wtedy, gdy się je dostrzega. Jednak tych będących następstwem edukacyjnej presji jako społeczeństwo dostrzec nie chcemy. Wiele szkół przypomina dziś najgorszy rodzaj korporacji, w których liczą się tylko wyniki. Filozofia obecnego systemu edukacji wpycha szkoły w ciągły wyścig o lepsze miejsce w rankingu. Podobnie myśli wielu rodziców.

Co zrobić, by szkolna presja nie niszczyła dzieciom zdrowia? Jak wpływa na nie stres będący efektem permanentnych kontroli i ciągłego porównywania? Jak radzą sobie z presją i oczekiwaniami dorosłych w szkole i w domu? Co zrobić, byśmy nie traktowali dzieci jak koni wyścigowych? Co zrobić, byśmy nie sprowadzali ich do roli narzędzi, dzięki którym my dorośli możemy zaspokajać nasze aspiracje i potrzeby?

Polski system edukacji wymaga głębokiej reformy. Dyskutując o zmianach, powinniśmy rzetelnie przeprowadzić rachunek zysków i strat i zastanowić się, co zrobić, by cena szkolnego sukcesu, do płacenia której zmuszamy dzieci, nie była zbyt wysoka, by pójście do szkoły nie oznaczało końca dzieciństwa.

Postulat zrównoważonego rozwoju można dziś odnieść również do szkoły. Powinna ona być jednym z elementów życia, ale ważne jest też, by zostawiała dzieciom i młodym ludziom przestrzeń do indywidualnego rozwoju. Dzieci i adolescenci powinni mieć prawo do robienia tego, co ich interesuje, do czasu wolnego, do odpoczynku, muszą mieć czas na życie rodzinne i na spotkania z przyjaciółmi.

Nie mniej ważne są problemy nauczycieli. Oni również za funkcjonowanie w obecnym modelu szkoły płacą zdrowiem. Możemy to zmienić, ale żeby to zrobić, najpierw musimy chcieć dostrzec problem. Dopiero wtedy można szukać rozwiązań.

Miejsce konferencji

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
ul. Kawęczyńska 36 03-772 Warszawa

konferencja2

ZAPISY I SZCZEGÓŁY

Cena za udział w konferencji:

• Opłata regularna: 370 zł.

Rejstracja na konferencję przebiega w dwóch krokach:

• wypełnienie formularza udziału (zapisy indywidualne lub grupowe)
  • dokonanie przelewu na poniższe dane:

Nazwa: Instytut Nauki Lektikon
adres: Juliusza Słowackiego 15, 32-640 Zator
Nr konta: 83 1140 2004 0000 3202 7878 5016
Tytuł przelewu: zaliczka na konferencję "Dzieciństwo to nie wyścigi"

Poinformujemy Państwa zarówno o dokonanej rejestracji (automatyczna wiadomość), jak i o odnotowanej płatności. Wraz z zaksięgowaniem pieniędzy na koncie wpisujemy Państwa na listę uczestników konferencji.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem szkoleń otwartych i klauzulą RODO

Data 21-09-2019 10:00
Data Zakończenia 21-09-2019 18:00
Rozpoczęcie rejestracji 14-05-2019 00:00
Wolne miejsca 14
Zakończenie rejestracji 21-09-2019 00:00
Cena/osobę Opłata za konferencję wynosi 370 zł
Dodatkowe informacje Prosimy dokonywać wpłat na poniższe dane: Nazwa: Instytut Nauki Lektikon adres: Juliusza Słowackiego 15, 32-640 Zator Nr konta: 83 1140 2004 0000 3202 7878 5016
Lokalizacja Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
Załącznik RODO.pdf
Regulamin szkole otwartych 1.01.2019.pdf
Zapisy na to szkolenie zostały zakończone
Zobacz w czym możemy Ci pomóc!
Zaangażowaliśmy się w akcję dni uczenia się dorosłych https://edurosli.pl/. To seria bezpłatnych szkoleń dla osób dorosłych, które chcą podnieść swoje kompetencje. Zapraszamy do sekcji "Szkolenia bezpłatne". Jeśli chcesz lepiej radzić sobie ze stresem, konfliktem,  trudnym klientem, być bardziej efektywnym liderem lub rozwinąć swoją kreatywność, to właśnie u nas czeka na Ciebie miejsce! (tylko 15 osób na jednym szkoleniu). Szkolenia w Zatorze, Lipowej/k. Żywca i Tarnowie. Kliknij i zobacz w czym możemy Ci pomóc - i to BEZPŁATNIE! Szukaj szkoleń o nazwie Rozwiń Skrzydła: http://lektikon.edu.pl/szkolenia/szkolenia-bezplatne